Ścieżka edukacyjna „Bugowianka”

Regionalne Stowarzyszenie Ziemi Nadbużańskiej i Towarzystwo Ochrony Siedlisk „ProHabitat” z Białegostoku, dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW, zrealizowało projekt utworzenia ścieżki dydaktyczno – przyrodniczej na działce użytkowanej przez w/w stowarzyszenie w miejscowości Neple.


W dniu 21 czerwca 2011 r. w miejscowości Neple odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki przyrodniczej „Bugowianka”. W otwarciu ścieżki wzięło udział ponad sześćdziesiąt osób dorosłych, dzieci i młodzieży.


 Pani Prezes Stowarzyszenia Ziemi Nadbużańskiej „Bugowiaki” Bogusława Hawryluk przed główną tablicą ścieżki edukacyjnej, powiedziała o projekcie i roli stowarzyszenia w promowaniu walorów przyrodniczych ziemi nadbużańskiej. Goście bardzo pochlebnie wypowiedzieli się o ważnej roli i społecznym zaangażowaniu stowarzyszenia jaką pełni w tym regionie.
Ścieżka składa się z ośmiu tablic, w tym jednej głównej.


Treści zawarte na tablicach dotyczą flory, fauny, drzew, grzybów, siedlisk i są one opracowane na oddzielnych tablicach.
Po uroczystym otwarciu ścieżki, był czas by podziwiać eksponaty w izbie edukacyjno -etnograficznej  stowarzyszenia. Na koniec, przy kiełbasce na działce stowarzyszenia, można było porozmawiać o planach na przyszłość w rozwijaniu edukacji w nadbużańskim regionie.


Realizatorzy projektu mają nadzieję, że usytuowanie ścieżki w Neplach, przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej miejscowej ludności i turystów odwiedzających te okolice. Ścieżka ta, jest też szansą na podniesie atrakcyjności Nepli jako celu wycieczek i wypadów weekendowych.

Więcej informacji o otwarciu ścieżki przyrodniczej, na stronie Regionalnego Stowarzyszenia Ziemi Nadbużańskiej „Bugowiaki”:

http://www.bugowiaki.terespolanin.pl/aktualnosci.html

 

 

Jarosław Mydlak


Ocena: 6 głosów Aktualna ocena: 4

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja