Do teatru za śmieci!

Z okazji Dnia Ziemi, 16 kwietnia 2011 roku, trzeci już raz zawita do Warszawy akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady".  Polega ona na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty). Zebrane podczas akcji odpady zostają najpierw poddane segregacji, a później recyklingowi.  Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady. Akcję warszawską koordynuje Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.

Akcja warszawska jest jedną z 12 akcji, które organizuje Fundacja EkoRozwoju dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ubiegłych latach akcje "Zamień odpady na kulturalne wypady" były organizowane w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Jak akcje przebiegają świetnie obrazuje film nagrany przez portal trojmiasto.pl, kliknij!


 
Zapraszam firmy recyklingowe oraz instytucje kulturalne z całej Polski do współpracy:

Dominik Dobrowolski, tel. 697 092 978, dominik@eko.org.pl

 

źródło: cycling-recycling.eu


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja