Dzieci będą się uczyć jak być EKO

Uczniowie z łódzkich i poznańskich szkół wezmą udział w Zielonych EkoLekcjach


Już 1. I 2. października uczniowie z łódzkich i poznańskich szkół podstawowych wezmą udział w specjalnych Zielonych EkoLekcjach organizowanych w ramach programu edukacyjnego Pokolenie EkoEkspertów. Akcja, której mecenasem jest marka Frosch, ma na celu budowanie ekologicznej świadomości wśród dzieci.


Łódź i Poznań to pierwsze miasta, w których zostaną zorganizowane Zielone EkoLekcje. Do uczestnictwa w nich zaproszone zostały dzieci ze szkół podstawowych, a w zajęciach weźmie udział około 400 uczniów z klas I-III. Podczas interaktywnych warsztatów ekologicznych uczniowie dowiedzą się, jak można w prosty sposób dbać o przyrodę każdego dnia, a także zdobyć tytuł Małego EkoEksperta. Klasy biorące udział w programie otrzymają pakiety edukacyjne z materiałami i scenariuszami lekcji, dzięki którym dzieci będą miały możliwość poznawania podstawowych zasad ekologii także po zakończeniu Zielonych EkoLekcji.

 

Jedne z poprzednich EkoLekcji. Fot. Frosch


„Pokolenie ekoEkspertów” to prowadzony od 2012 roku projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych, który ma na celu edukację ekologiczną i promowanie zachowań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Na stronie internetowej www.ekoeksperci.pl zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz nauczyciele, znaleźć mogą wiele cennych porad i informacji związanych z ekologią.  Dotychczas w programie udział wzięło ponad sto placówek z całej Polski, a do akcji wciąż zgłaszają się kolejne szkoły i przedszkola, które pragną aktywnie angażować się w działania mające na celu promocję zachowań proekologicznych.


Frosch to należąca do koncernu Werner&Mertz  ceniona marka ekologicznych środków do czyszczenia i pielęgnacji domu na bazie naturalnych składników.

 

Jedne z poprzednich EkoLekcji. Fot. Frosch


Zielone EkoLekcje:
- Łódź - Manufaktura Łódź, 1 października 2014 (środa), godz. 9:00 – 16:00
- Poznań – Malta (Bula Park), 2 października 2014 (czwartek), godz. 9:00 – 16:00


Zapisy - Biuro Programu Pokolenie EkoEkspertów:
Ewa Zachariasz, PRIMUM PR, tel. 22 690 67 37, e-mail: e.zachariasz@primum.pl  
    


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja