Dzień Ziemi pod znakiem jerzyka

W nietypowym okresie, bo pod koniec czerwca, warszawiacy spotkali się na festynie z okazji Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich. Hasłem tegorocznych obchodów była "Dobra energia dla wszystkich", które my przerobiliśmy na „Termomodernizacje przyjazne klimatowi i ptakom”...  Wyprodukowaliśmy nowy plakat, tym razem komiksowy. Był konkurs z nagrodami, którymi były sympatyczne koszulki (też nowe). Dzieci malowały torby płócienne (oczywiście w jerzyki, wróble i kawki).

W tym roku festyn był nieco uboższy – np. nie było parków narodowych i krajobrazowych, mniej też było organizacji pozarządowych. Może dlatego zainteresowanie naszym stoiskiem było bardzo duże. Wiele osób pytało o różne zagadnienia związane z ptakami i termomodernizacjami i mamy nadzieję, że wiele wątpliwości wyjaśniliśmy.

 Dzień Ziemi to nie tylko festyn. W dorocznym konkursie CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2011 została Pani Ewa Smuk - Stratenwerth.

Projekt "Termomodernizacje przyjazne klimatowi i ptakom - Stoisko Towarzystwa Przyrodniczego BOCIAN na Festynie z okazji Dnia Ziemi" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 5.868,00 zł.

 

  Marek Kowalski


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja