Rok z życia jerzyka!

Na 2013 rok przygotowaliśmy kalendarz, który pozwoli nam prześledzić rok z życia jerzyka – od polskiej zimy, którą jerzyki spędzają na afrykańskich zimowiskach, poprzez okres wiosny i lata, kiedy ptaki te przylatują do Polski, aby złożyć jaja i wychować pisklaki, aż po jesień ponownie zmuszającą jerzyki do rozpoczęcia wędrówki na południe.

Kalendarz zachowany jest w konwencji komiksowej, która pozwala w atrakcyjny sposób opowiedzieć o wszystkich tych wydarzeniach, a także o elementach prowadzenia przyjaznej ptakom gniazdującym w budynkach termomodernizacji. Pragnąc promować używanie papieru pochodzącego z makulatury, zdecydowaliśmy się na druk kalendarza na takim właśnie materiale, co dodatkowo nadaje mu oryginalnego charakteru, a także umożliwia łatwe nanoszenie notatek. Format kalendarza to 47 x 67 cm.

Tu można obejrzeć kalendarz.

Adresatami kalendarza są zarówno urzędnicy i pracownicy spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych odpowiedzialni za zarządzanie budynkami, jak również młodzież szkolna i wszystkie osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę dotyczącą biologii i ochrony ptaków gniazdujących w budynkach.

Wszystkie osoby zainteresowane bezpłatnym otrzymaniem kalendarzy zapraszamy do naszych biur w Warszawie i Siedlcach! Możliwa jest także wysyłka kalendarzy na koszt adresata więcej >>

Aleksandra Wierzbicka

Kalendarz o jerzyku wydano w ramach projektu "Wydawnictwa promujące ochronę zagrożonych na Mazowszu gatunków ptaków" dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 15.166,00 zł.

 


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja