Ślub pod znakiem jerzyka

Dziesiątki starannie przygotowanych bukietów ślubnych, a w nich róże, eustomy, gladiole, czy egzotyczne storczyki... Nic  z tych rzeczy! Wystarczyła okazała skrzynka dla jerzyka, do której goście wrzucali pieniądze, włączając się tym samym w naszą małą, „ślubną” akcję razem z TP BOCIAN. Za uzyskaną kwotę zakupimy prawie 40 skrzynek, które zawisną w jednym z naszych rodzinnych miast.

Zamiast tradycyjnych kwiatów, poprosiliśmy naszych gości o złożenie datku na ochronę  czynną jerzyków. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup specjalnych skrzynek lęgowych dla tych coraz rzadszych, skrzydlatych bywalców naszych miast. Przy okazji rozsyłania zaproszeń rozdawaliśmy materiały informujące o zagrożeniach oraz przedstawialiśmy ciekawostki i sytuację polskich jerzyków, często mylonych.. z popularnymi jaskółkami! Goście otrzymali także nalepki z charakterystycznym logo akcji TP BOCIAN.

Nie obyło się bez niespodzianek, o czym świadczy między innymi wielki obraz z jerzykiem w naszej sypialni od przyjaciół z Jerzykowa! Zbiórka spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez gości. Wciąż napływają kwoty od tych, którzy nie mogli być obecni na ślubie. Co ważniejsze, spotykamy się z zainteresowaniem niektórych gości sytuacją jerzyków we własnym miejscu zamieszkania.  A jednym z celów akcji było uświadomienie, że zagrożona przyroda, często występująca w  najbliższym naszym otoczeniu, stanowi realną wartość i wymaga naszej aktywnej ochrony.

Przyszłym nowożeńcom, którzy decydują się na tzw. eko-ślub (green wedding) lub na pewne ekologiczne akcenty, chcemy przede wszystkim pokazać, że tak można i warto oraz zachęcić do współpracy z jedną z wielu organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

 

Katarzyna Martyna-Jakubowska i Kasper Jakubowski


O ślubie można także przeczytać na: www.refa.franciszkanie.pl


Ocena: 3 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja