Spotkanie pustułkowe 12 maja 2012 - Domanice

W dniu 12 maja odbędzie się w terenie spotkanie osób zainteresowanych  ochroną pustułki.


Spotykamy się przy Urzędzie Gminy w Domanicach o godz. 9.00. W sali konferencyjnej która mamy do dyspozycji, udzielony zostanie instruktaż oraz rozdane stosowne materiały do kontroli (mapki i formularze). Plan spotkania przewiduje przede wszystkim kontrolę jak największej liczby budek dla pustułki w gminach powiatu siedleckiego. Liczba skontrolowanych skrzynek zależeć będzie od liczby osób, które pojawią się w Domanicach, a przede wszystkim od liczby samochodów, które będą jeździły po terenie.


To trzecie tego typu terenowe spotkanie. Powiat siedlecki obejmuje swym zasięgiem 12 gmin: Domanice,  Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Skórzec, Siedlce, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn. Budki wiszą też na terenie miasta Siedlce. Łączna powierzchnia całego obszaru do skontrolowania to około 1635 km2. Jest tu około 360 skrzynek dla pustułek, które wiszą we wszystkich gminach w liczbie od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk w każdej. W roku ubiegłym zasiedlonych przez pustułki w powiecie było około 40% skrzynek. Ptaki te są obecne praktycznie we wszystkich gminach powiatu, więc każda ekipa ma gwarantowane obserwacje tego gatunku. Poza pustułkami z pewnością uda się zaobserwować inne ciekawe gatunki ptaków, gdyż tereny wokół Siedlec są bardzo urozmaicone.


Po południu spotkamy się ponownie u miejscowego leśniczego na ognisku. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń z terenu.

Mam nadzieję, że pogoda dopisze.

 

Niestety nie przewidujemy zwrotu kosztów paliwa!

W sprawie spotkania proszę kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: mirek@bocian.org.pl . ZAPRASZAM
 


Mirosław Rzępała


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja