Warsztaty Ornitologiczne nad Bugiem w Borsukach

W ramach projektu „Pola tętniące życiem” odbyły się 5 lipca 2015 roku warsztaty ornitologiczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek  Borsuki nad Bugiem oraz Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”.

W trakcie wycieczki której trasa prowadziła nad Bug i w okolice nadbużańskich starorzeczy obserwowaliśmy przez lunety oraz lornetki różne gatunki ptaków. Był bocian czarny, wznoszący się w powietrzu  między bocianami białymi, podziwialiśmy pięknie śpiewającego kosa, makolągwę i latające w pobliżu starorzecza rybitwy czarne i białoskrzydłe. Obserwacje uatrakcyjniały zabawy dla najmłodszych min. naśladowanie ptasich głosów i zachowań. Zbudowaliśmy też kilka platform dla rybitw (ekologicznych surowców), które później zwodowaliśmy na starorzeczu.

Po wycieczce uczestnicy wysłuchali prezentacji o awifaunie okolic Borsuk, mogli wziąć udział w tworzeniu łapaczy snów i podziwiali pióra wielu gatunków ptaków. Podsumowaliśmy również aktywność najmłodszych w zajęciach, najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie warsztatów Stowarzyszenie Zielony Zakątek w Borsukach nad Bugiem zorganizowało poczęstunek dla uczestników warsztatów.

W warsztatach wzięło udział około czterdziestu osób.

 

Jarosław Mydlak

 


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja