Zapraszamy na wystawę pokonkursową „Gacki 2012”

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” wraz z Wydziałem Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapraszają na wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „GACKI 2012”, przeprowadzonego z okazji międzynarodowego Roku Nietoperza.

Na konkurs, którego tematem przewodnim były nietoperze i ich ochrona, wpłynęło znacznie ponad 2000 prac plastycznych z całej Polski. Zostały one ocenione w trzech kategoriach  wiekowych. Jury złożone z plastyków i miłośników nietoperzy, pod przewodnictwem pana Marcina Szeląga z Muzeum Narodowego w Poznaniu, wytypowało 9 prac zwycięskich, a 6 wyróżniło.

Oceniając prace brano pod uwagę: pomysłowość, estetykę i walory artystyczne, technikę wykonania, a także zrozumienie tematu. Trzeba przyznać, że uczniowie w większości wywiązali się z zadania wspaniale, nieraz zaskakując niekonwencjonalnym ujęciem i nietuzinkową formą. Warto to zobaczyć!

 

 

II miejsce w kategorii 13-16 lat: Agnieszka Zagraba, III Gimnazjum Św. S. Kostki w Lublinie (bez tytułu)


Na wystawę zapraszamy zarówno indywidualnych miłośników przyrody (warto przyjść całą rodziną), jak i nauczycieli z całymi klasami. Poza obejrzeniem prac plastycznych będzie się można dowiedzieć ciekawych rzeczy o nietoperzach. Rekomendujemy, by przy okazji znaleźć czas na odwiedzenie sąsiedniego Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego – to naprawdę miejsce magiczne.

Miejsce wystawy:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Collegium Cieszkowskie Stare
ul. Wojska Polskiego 71 C


Listy prac nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę można znaleźć na stronie PTOP "Salamandra".

Konkurs i wystawę zorganizowano dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jolanta Węgiel


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja