Zapraszamy warszawskie szkoły do udziału w projekcie!

Rys. Tomasz Wilczkiewicz

Wiosna w rozkwicie. Na początku maja z afrykańskich zimowisk powrócą do naszych miast jerzyki. Ich wysoki głos „sriii”, odbijający się echem od budynków, będzie zwiastował nadejście cieplejszych dni. Jerzyk zakłada gniazda pod parapetami naszych okien, za rynnami, czy w stropodachach i jest naszym sprzymierzeńcem w walce z wątpliwą atrakcją wiosny i lata, jaką są komary. Żyje tuż obok nas, a jednak wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia, a tym bardziej z zagrożeń, na jakie jest narażony.

Jerzyki, podobnie jak inne ptaki żyjące w budynkach, w wyniku przeprowadzanych remontów i ociepleń tracą dogodne miejsca, gdzie mogą zakładać gniazda. Jednym z elementów ich skutecznej ochrony jest edukacja. Żeby chcieć chronić, najpierw musimy poznać i polubić jerzyki. W tym roku w ramach realizacji tego postulatu Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” realizuje współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawy projekt edukacyjny „Jerzyk – nasz skrzydlaty sąsiad”.

Zapraszamy szkoły podstawowe z obszaru Warszawy do skorzystania z prowadzonych przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” bezpłatnych zajęć dla dzieci. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 1-6, trwają godzinę lekcyjną i prowadzone są w terenie, w najbliższej okolicy szkoły z wykorzystaniem specjalnie do tego stworzonej ulotki edukacyjnej. W przypadku deszczowej pogody zajęcia prowadzone będą w sali. Szkołom, które zgłoszą się do projektu oferujemy także materiały edukacyjne (ulotki edukacyjne i scenariusze dla nauczycieli), pozwalające im przeprowadzić podobne zajęcia z klasami, których projekt nie obejmie.

Lekcje prowadzić będziemy w godzinach przedpołudniowych w terminie od 14 maja do 28 czerwca. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu w sprawie zapisów na lekcje:
Aleksandra Wierzbicka
ola@bocian.org.pl
694 819 990

Więcej o projekcie w zakładce dotyczącej projektu.Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja